DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Mateřská škola 28 října

Vítejte na stránce ms28rijna.wbs.cz v sekci Školní vzdělávací program

Vize školy :

Budujeme školu, kam všichni rádi chodí, kde se děti učí poznávat svět kolem nás a zákonitosti života a kladou se základy pro budoucí úspěšný život.

Školní vzdělávací program      UŽ VÍM PROČ

Školní vzdělávací program vychází z RVP PV a z vlastního hodnocení výchovně vzdělávací práce.  Učí děti chápat svět ve všech jeho souvislostech, vede k úctě ke zdraví a hodnotám, které uznává naše společnost. Je založen na prozkoumávání, objevování a prožívání ve skutečném světě.

Hlavní cíle ŠVP :

- Položit základy pro celoživotní vzdělávání

- Podporovat duševní pohodu a psychickou odolnost

- Vést ke zdravému životnímu stylu

- Zlepšovat tělesnou zdatnost

- Úzce spolupracovat s rodinou

Obsah vzdělávání :

Vzdělávací obsah je rozdělen do pěti bloků, ve kterých je  zpracována  charakteristika vzdělávacích činností, cíle, záměry, rozvoj klíčových kompetencí  v oblasti učení, řešení problému, komunikace, kompetencí sociálních a personálních a kompetencí činnostních a občanských. Bloky jsou pak podrobněji, přiměřeně věku dětí rozpracovány v třídních vzdělávacích programech.

Integrované bloky :

1. Už vím, s kým si budu hrát